Menu

Fenomen Premier LeagueAngielska liga piłki nożnej poważnie zyskała na znaczeniu w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Anglikom udało się wygrać z wszechobecnym chuligaństwem na stadionach i kiepskim zapleczem stadionowym. Po podziale Football League na trzy dywizje, Premier League zyskała sporą medialność i sponsorów. Obecnie jest to najchętniej oglądana i najbardziej dochodowa liga na świecie.

Okazuje się, że ludzie lubią oglądać Anglików ze względu na wiele czynników, m. in. specyficzną, żywą atmosferę na stadionie, styl gry, czy tradycję – liga angielska stanowi bowiem kolebkę europejskiej piłki nożnej. Fascynacja tym sportem jest w Anglii dużo większa, niż w jakimkolwiek innym kraju na Starym Kontynencie. Tutaj mecze swoich ulubionych drużyn nierzadko oglądają całe rodziny – nie tylko zresztą w telewizji, stadiony czołowych drużyn są zwykle wypełnione po brzegi, a na najważniejsze mecze sezonu ciężko jest czasem dostać bilet już po kilku dniach od uruchomienia sprzedaży.

Premier League wypromowało także szereg celebrytów, którzy obecnie stanowią sportowe ikony i działają również w innych branżach rozrywki. Za fenomenem tej ligi stoją oczywiście także ogromne pieniądze sponsorów, a koszty transferów piłkarzy z czołowych klubów, takich jak Manchester United, Liverpool, czy Arsenal, sięgają czasem astronomicznych kwot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *