Menu

Zdrowe odżywianie – jak dobrać odpowiednią dietę?

0 Comment


W ogólnodostępnej skarbnicy wiedzy jaką jest Internet, możemy obecnie znaleźć setki diet, które polecane są przez zadowolonych internautów i internautki. Dlaczego więc nie spróbować, skoro Pani M. udało się po miesiącu zrzucić boczki? Dlatego, że każdy organizm wymaga zupełnie różnych składników odżywczych, witamin i minerałów, które pozwolą mu prawidłowo funkcjonować każdego dnia. Odpowiednia dieta, która dopasowana jest do potrzeb naszego organizmu pozwoli nam czuć się dobrze, a efektem ubocznym będzie utrata nadprogramowych kilogramów. Jak więc dobrać dietę tak, aby nie wyrządzić sobie żadnej krzywdy?

Odpowiednia dieta – jedz dobrze i czuj się dobrze!

Dieta powinna być przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb naszego organizmu. Dlatego też, wybór diety nie może opierać się tylko i wyłącznie na opiniach przeczytanych w Internecie lub usłyszanych od znajomych. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrać dietę dla siebie i nie wyrządzić sobie przy tym żadnej krzywdy, odpowiedz sobie na kilka prostych pytań tj.:

  • czy cierpisz na alergie lub nietolerancje pokarmowe?
  • czy chorujesz przewlekle?
  • czy posiadasz aktualne wyniki badań?
  • czy istnieją jakieś produkty spożywcze, których nie lubisz?

Udzielenie odpowiedzi na te pytania, pozwoli Ci wstępnie określić jakie jest zapotrzebowanie Twojego organizmu. Nawet jeśli nie zależy Ci na utracie kilogramów, to zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych może całkowicie odmienić Twój stan zdrowia i sprawić, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Istnieją jednak osoby, które posiadają ściśle określone cele żywieniowe, które trudno jest osiągnąć samodzielnie. Najpewniejszym sposobem na wprowadzenie zmian w swoim dotychczasowym trybie odżywiania, jest konsultacja w gabinecie dietetycznym np. w gabinecie Projekt Zdrowie.

Gabinet dietetyczny – czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk to osoba, która posiada wiedzę z dziedziny żywności i żywienia człowieka. Jest on odpowiedzialny za stworzenie odpowiedniej diety oraz udzielenie niezbędnych wskazówek, które pozwolą na osiągnięcie ustalonego podczas pierwszej wizyty celu. Dzięki zdobytej wiedzy, może on podejmować decyzje o sposobie odżywiania osób, które chorują przewlekle np. na cukrzycę oraz osób, które zmagają się z alergiami i nietolerancjami pokarmowymi. Dietetyk zajmuje się również leczeniem zaburzeń odżywiania np. bulimii czy anoreksji, ale leczenie jest dodatkowo objęte kontrolą psychologa i/lub psychoterapeuty. Dobry dietetyk nie tylko udziela wskazówki, ale kontroluje przebieg diety oraz stan zdrowia pacjenta, a w wielu przypadkach jest on również nieopisanym źródłem motywacji do zmian. Jeśli chcesz skorzystać z usług dietetyka, jednak w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajduje się żaden profesjonalny gabinet dietetyczny, skorzystaj z oferty dietetyków online.

Dietetyk online – czy warto?

Istnieje wiele różnych opinii na temat korzystania z usług dietetyka online, jednak dla wielu osób jest to jedyna, możliwa opcja, która pozwoli na dokonanie zmian w dotychczasowym trybie odżywiania. Jeśli boisz się, że dietetyk online nie spełni Twoich oczekiwań, nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji! Sprawdź opinię na temat dietetyka, zapoznaj się ze sposobem jego pracy i metodami, które stosuje podczas prowadzenia swoich pacjentów. Pamiętaj również, że dobry dietetyk powinien być z Tobą w stałym kontakcie, ponieważ tylko wtedy możesz czuć, że jest on zaangażowany w Waszą współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *