Menu

Gdzie trzymać ubrania treningowe? Praktyczne poradyOsoby, które profesjonalnie lub amatorsko uprawiają sport, powinny do tego posiadać odpowiednią odzież treningową. Tą z kolei trzeba gdzieś przechowywać. W zależności od uprawianej dyscypliny sportu, czy też liczby różnych aktywności fizycznych, konieczne będzie wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na ubrania treningowe.

Podpowiadamy, gdzie trzymać ubrania treningowe – do uprawiania sportu. Sprawdzamy, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze – najlepiej się sprawdzą. Od tego, gdzie i w jaki sposób przechowuje się odzież na trening, np. na siłownię, do biegania, jazdy na rowerze, wspinaczki, sportów drużynowych, czy fitness albo tańca, zależy również świeżość tych ubrań oraz jakość treningu.

Gdzie trzymać ubrania treningowe?

Do tego, gdzie trzymać ubrania treningowe, najlepiej sprawdzają się następujące rozwiązania:

  • tradycyjna szafa;
  • obszerna garderoba;
  • komoda drewniana.

Przyjrzyjmy się z bliska tym sposobom na przechowywanie odzieży sportowej – treningowej, a także temu jakie są zalety i wady poszczególnych rozwiązań oraz na co powinno się zwrócić uwagę wybierając taki mebel dla aktywnych fizycznie.

Ubrania treningowe w garderobie

Garderoba to zdecydowanie najlepsze miejsce do przechowywania odzieży – nie tylko sportowej. W tak obszernej przestrzeni można wydzielić miejsca na różne rodzaje ubrań, w tym na ubrania sportowe. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na zastosowanie takiego mebla w swoich czterech ścianach. Najczęstszym ograniczeniem jest po prostu przestrzeń – w większości przypadków w mieszkaniach w blokach, czy też  w małych domach trudno wygospodarować miejsce na garderobę – obszerny element przestrzeni.

Szafa na ubrania sportowe – treningowe

Ubrania sportowe na trening można też przechowywać w szafie. Jednak i to rozwiązanie ma pewne minusy. W większości bowiem przypadków szafa daje możliwość odzieży na wieszakach. W związku z tym stosuje się ją przede wszystkim do sporych elementów odzieży, takich jak ne przykład kurtki, suknie, marynarki, swetry itp. Ubrania sportowe – treningowe są często stosunkowo nie wielkie – np. t-shirty, krótkie spodenki, bluzy i spodnie dresowe, czy kurtki wiatrówki. Taka odzież może się w dużej szafie zapodziewać pomiędzy innymi ubraniami.

Gdzie trzymać ubrania treningowe – komoda drewniana z szufladami

Kolejnym meblem, w którym można przechowywać ubrania na trening – do aktywności sportowej – jest komoda drewniana. Może to być na przykład komoda drewniana z szufladami. Taka komoda nie tylko z łatwością pomieści różne części naszej codziennej garderoby, ale dzięki szufladom pozwoli na wydzielenie odrębnych miejsc na różne ubrania, w tym ubrania sportowe – na trening. Dzięki temu ubrania, w których uprawiamy sport nie będą się mieszać z inną odzieżą – zawsze będziemy mieć do nich łatwy dostęp i spędzimy niepotrzebnie czasu na szukanie poszczególnych ubrań. Ubranie treningowe możemy więc poskładać i trzymać w szufladach. Do przechowywania odzieży treningowej sprawdzi się np. komoda sosnowa.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *