Menu

Sporty, które można uprawiać pojedynczo i w grupieLudzie są różni, jedni z nas to osoby kochające towarzystwo i uwielbiające otaczać się ludźmi, inni to indywidualiści, których obecność innych ludzi na dłuższą metę może wręcz drażnić. Jedni wolą pokonywać własne ograniczenia i stawać się lepszymi, dla innych istotne znaczenie ma rywalizacja. Każdy z nas jest inny, dlatego też wybierając sport dla siebie warto zastanowić się w jakiej sytuacji czujemy się najlepiej – czy podczas grupowych gier czy może samodzielnie wykonując ćwiczenia? Jeśli obie drogi są dla nas jednakowo interesujące, to może warto pomyśleć nad uprawianiem sportu, który może być uprawiany solo i w grupie.

Bieganie – biegać może każdy, niezależnie od tego ile ma lat, jaką ma płeć, czy wagę ciała. Jest to sport, który można uprawiać samodzielnie, trenując bieganie w wolnych chwilach, a można także biegać w grupie, czy to poprzez odbywanie wspólnych treningów, czy poprzez trenowanie biegów sztafetowych. Bieganie to sport, który wciąga wiele osób, można ich spotkać przy okazji różnych wydarzeń organizowanych z myślą o biegaczach, takim wydarzeniem jest na przykład – obozy biegowe.

 

Jazda na rowerze – to kolejny sport, który można uprawiać zarówno w pojedynkę jak i większą grupą osób. Wystarczy posiadać rower i grono osób, które chętnie będą z nami uczestniczyły w wycieczkach rowerowych poza miasto, bo trzeba zauważyć, że jazda grupą na rowerach po mieście może być uciążliwa, zarówno dla rowerzystów, jak i innych uczestników ruchu – zwłaszcza jeśli w mieście nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych.

Tenis – tenis to sport, który w postaci squasha można uprawiać samodzielnie lub w parze, wówczas przeciwnikiem jest ściana, od której odbija się piłeczka tenisowa i po odbiciu od ziemię musi zostać odebrana przez gracza. Można także uprawiać tenis tradycyjny jeśli interesuje nas sport w otoczeniu innych osób, wówczas można grać jeden na jeden lub w deblach, czyli razem z partnerem z drużyny, przeciwko parze innych graczy.

 

Jak widać jest wiele sportów, które można uprawiać pojedynczo i zarazem w grupie, są to najczęściej sporty, których treningi możemy prowadzić samodzielnie, a co jakiś czas spotykać się z większą grupą i wspólnie trenować umiejętności. Są to jednak także sporty, które można uprawiać w dwie osoby, co z pewnością będzie istotne dla osób, które aby podjąć aktywność fizyczną potrzebują zachęty ze strony drugiej osoby. Sporty, które znalazły się na liście to także sporty, które można uprawiać w grupie wieloosobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *